fbpx

Pielęgnacja

Tatuaż                                                 Piercing

Przed pielęgnacją należy dokładnie umyć ręce.


Po zdjęciu folii lub innego opatrunku, myjemy tatuaż letnią wodą, delikatnie osuszamy papierowym ręcznikiem, przecieramy środkiem odkarzającym, nie należy stosować spirytusu ani wody utlenionej, i smarujemy kremem lub maścią.

Skóra powinna jak najdłużej oddychać, dlatego nie przykrywamy tatuażu.

Miejsce po zabiegu, w początkowej fazie, smarujemy około czterech razy dziennie. Oczywiście częstotliwość smarowania zależy od indywidualnych właściwości skóry. Srednio takie zabiegi powtarzamy przez około tydzień.

Należy pamiętać, że tatuaż narusza skórę i żeby go zabezpieczyć przed czynnikami zewnętrznymi, powinniśmy zadbać o dobrą osłonę, ale jednocześnie o napowietrzanie.

Dzięki wielu rozmowom z lekarzami, mamy pewność, że stosowanie folii przez dłuższy czas nie jest wskazane. Najlepiej sprawdza się bandaż lub gaza, ale należy pamiętać, żeby przed nałożeniem opatrunku solidnie nasmarować tatuaż, tak, aby opatrunek nie przylepił sie do skóry.

W trakcie gojenia nie należy pływać, chodzić na saunę czy solarium.

To tyle. Pewnie i tak będziemy musieli cały tekst powtórzyć nowym klientom w trakcie zabiegu, dlatego nie uczcie się go na pamięć 😉 .

Przed pielęgnacją należy dokładnie umyć ręce.

Miejsce przekłucia, poza językiem, należy przemywać 2-3 razy dziennie pałeczkami kosmetycznymi nasączonymi solą fizjologiczną, a następnie powtórzyć czynność uprzednio nasączając pałeczki środkiem odkarzającym. Nie należy stosować spirytusu ani wody utlenionej.

Przy przemywaniu należy poruszać kolczykiem w górę i w dół, a wprzypadku kolczyków okrągłych lub podkówek obracać je.

W przypadku gdy rana kipsko się goi, można zastosować cienką warstwę Tribioticu, ale nie dłużej niz 7 dni i nie należy stosować go profilaktycznie. W przypadku języka lub wargi, jame ustą należy płukać rumiankiem lub szałwią.

Należy ograniczyc do minimum stosowanie plastrów, aby nie blokować rance dostępu powietrza. w okresie gojenia sie ranki nie wolno pływać, korzystać z sauny i solarium, a w czasie kąpieli należy pamiętać, by nie narażać okolic przekłucia na rozmoknięcie, w związku z czym najlepszym rozwiązaniem jest prysznic.

Nie należy wymieniać ani wyjmować kolczyka podczas gojenia.

Dobrze by było zadbać też o zdrową dietę, bogatą w witaminy.

Bardzo ważną czynnością jest również jak najczęstsze dokręcanie kulek.Dotyczy to prawie wszystkich kolczyków, a w szczególności tego w języku, ponieważ poza zgubieniem, można taką kulke połknąć.

To wszystko i podobnie jak w przypadku zaleceń dotyczących pielęgnacji po zabiegu tatuażu, nie trzeba się niczego uczyć na pamięć. A nawet lepiej, bo każda osoba dostanie ulotkę z zaleceniami pozabiegowymi